Książka Szkoła od Nowa ma na celu stworzenie lepszej edukacji. Edukacji rozumianej jako wszystkie działania pomagające dzieciom naturalnie się rozwijać. Jej podtytuł brzmi: “czy nauka o rozwoju człowieka pozwoli nam stworzyć lepsza edukację?”. Dobrze opisuje on o czym książka jest. Zdradzę, że odpowiedź na to pytanie brzmi: “tak”.


Książka Szkoła od Nowa: czy nauka o rozwoju człowieka pomoże nam stworzyć lepszą edukację?:
● przedstawia co badania naukowe mówią o rozwoju i edukacji,
● uzasadnia potrzebę tworzenia szkoły od nowa i pokazuje przeszkody w tym procesie,
● opisuje najnowszą wiedzę na temat procesów rozwojowych dzieci, dając dorosłym (rodzicom i nauczycielom) możliwość ich wsparcia,
● przedstawia propozycje edukacji przyszłości, które opierają się na nauce.

Książka to przewodnik dla tych, którzy chcą zmieniać edukację – zarówno tę w skali swojej szkoły, ale też indywidualnie – dla własnych dzieci.

Petarda!

MARIANNA KŁOSIŃSKA, FUNDACJA BULLERBYN

Polecam tę pozycję wszystkim, którzy chcą zmieniać szkołę. Polecam ją zarówno osobom związanym z edukacją, jak i rodzicom szukającym dla swoich dzieci najlepszych możliwości rozwoju. Dysponujemy dziś ogromną wiedzą o człowieku i nie ma powodu, byśmy ją ignorowali. Borys Bińkowski proponuje, żebyśmy wymyślili szkołę od nowa, tworząc alternatywę dla modelu, który wszyscy znamy. Alternatywę opartą na nauce.

dr MARZENA ŻYLIŃSKA, autorka NEURODYDAKTYKI

Edukacja nie pokona swoich ograniczeń i nie rozwiąże problemów, jeśli nie uwzględni tego, co dziś wiemy o człowieku, jego funkcjonowaniu, rozwoju, procesach zachodzących w mózgu. Oprzyjmy szkołę na naukowych podstawach, zamiast na sentymentach, przekonaniach czy politycznych interesach. Ta książka to kompendium wiedzy, którą powinien mieć każdy, kto w jakikolwiek sposób uczestniczy w edukacji.

ELŻBIETA MANTHEY, JUNIOROWO.pl

Więcej o książce…